Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

“Renklerin Sudaki Dansı” Ebru Sergisi


Anneler Günü nedeniyle Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde ebru sergisi açıldı. Serginin açılışnı yapan Başkan Evcilmen, ebru çalışması yapmayı da ihmal etti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin çeşitli bölümlerinde öğretim gören öğrenciler tarafından Anneler Günü nedeniyle bir ebru sergisi açıldı. Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde açılan ve “Renklerin Sudaki Dansı” ismini taşıyan ebru sergisinde 80 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış kurdelasını, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tezhip Anasanat Dalı Başkanı Öğretim Görevlisi Ünal Erdinç ve öğrenciler birlikte yaptı.

Tüm Annelerin Anneler Günü’nü kutladığını belirten Başkan Evcilmen, sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Sergi esnasında Başkan Evcilmen, uygulamalı olarak ebru yapmayı da ihmal etti. Öğretim Görevlisi Ünal Erdinç gözetiminde ebru çalışması yapan Başkan Evcilmen’in eseri, sergiye katılanlar tarafından çok beğenildi. Anneler Günü sergisi 11 Mayıs Pazartesi gününe kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Tarih: 9-11 Mayıs 2009
Yer: Muratpaşa Belediyesi Fuayesi – Antalya

Gönderen 09 Mayıs 2009

Kategori : Haberler Henüz yorum yok

Yorumlar kapalıdır

Geri izleme |