Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

Arşiv Ocak, 2007


Fuat Başar Ebru Sergisi

Geleneksel Türk ebrusunun son temsilcilerinden Fuat Başar, 30. sanat yılını, küratörlüğünü M. Emin Başar’ın yaptığı sergiyle kutluyor. Sergi 25 Şubat’a kadar Fatih’te Galeri Kalem Güzeli’nde gezilebilir.

Ebru teknesi 30 yıldır çiçek açıyor

Geleneksel Türk ebrusunun son temsilcilerinden Fuat Başar, 30. sanat yılını, Galeri Kalem Güzeli’nde açtığı bir sergiyle kutluyor. Sergideki laleler, battallar, hercai menekşeler, Başar’ın ustalığının örneklerini yansıtıyor.
Hattat ve ebruzen Fuat Başar’ın ebru sergisi şubat sonuna kadar Fatih’te Galeri Kalem Güzeli’nde sanatseverleri bekliyor.

Yazının Devamı »

Bahtiyar Hıra Ebru Sergisi

Ebru sanatçısı Bahtiyar Hıra hanımın Ankara’da ebru sergisi vardır.

Tarih: 23 Ocak – 4 Şubat
Yer: Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi (1. Salon) Atakule- Çankaya

Yazının Devamı »

İstanbul’da İsfahan günleri

İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin, İran Kültür Bakanlığı ile ortaklaşa olarak düzenlediği “Isfahan Kültür Haftası” 12-18 Ocak 2007 tarihleri arasında yapılacak olup bu kapsamda bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Açılış merasimi, 12 Ocak 2007, Cuma günü 16.00’da Yıldız Sarayı, Silahhane Binasında tertip edilecek ve gerçekleşen açılışla birlikte Isfahan Elsanatları Sergisi kapsamında Isfahan bölgesinden gelecek çok sayıda seçkin sanatkârın eserleri İstanbulluların beğenisine sunulacak. Bu sergi 10.00-16.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak ve 18 Ocak tarihine kadar sanat severlerin ilgisine sunulacaktır. Açılış merasiminin hemen akabinde 18.00’de ünlü İran Müzik grubu Rudekî tarafından “Isfahan Müziği” temalı konser Yıldız Sarayı, Çit Kasrı Büyük Salonunda icra edilecektir. Konserlerin ikincisi ise 15 Ocak 2007, Pazartesi günü saat 19.30’da Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Yazının Devamı »

Page 1 of 2
1 2

Sonraki Sayfa »