Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

Arşiv Mart, 2009


Nevruz Bayramı Karma Sergisi

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının eserleriyle katılacağı VII. Geleneksel Nevruz Bayramı Karma Sergisi, 20 Mart 2009 Cuma günü saat 16:00’da A. Keykubat Kampusu S. Demirel Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Sergiye diğer bazı üniversitelerden de akdemisyen sanatçıların katılacağı sergide, Geleneksel Türk Sanatları (Hat, Tezhip, Ebru, Minyatür), Seramik, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim, Endüstriyel Tasarım, Heykel ve Grafik Bölümleri öğretim elemanlarının çok sayıda eseri yer alacak.

Yazının Devamı »

“2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul” Konulu İSMEK Yarışmaları

“2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul” konulu İSMEK yarışmaları başladı. Yarışma şu kategorilerde gerçekleştirilecek: Hat, tezhip, ebru, fotoğraf, rölyef, resim, minyatür, çini, kırkyama, makine nakışı. Yarışmaya katılacak olan ürünlerin 06/04/2009 ile 11/04/2009 tarihleri arasında İSMEK ofislerine teslim edilmesi gerekiyor.

Yarışmacıya Ait Şartlar
Yarışma, söz konusu branşlarda herhangi bir kurumda usta öğretici-öğretmen olmayan herkese açıktır.

Ürüne Ait Şartlar
* Katılımcı, bir branşta birden fazla ürünle başvuruda bulunamaz.
* Ürünlerde katılımcıyı belli eden isim, imza vb. hiçbir işaret yer almayacaktır. (Katılımcı ile ilgili bilgi notu arka yüzeyinde yer alacaktır.)

Yazının Devamı »

“Suyun Sanatı” Ebru Sergisi

Cemal Reşit Rey Konser Salonu bir kez daha önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

İstanbul 5. Dünya Su Forumu Organizasyonu kapsamında 16-30 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan ebru sergisine Burhan Ersan, Füsun Arıkan, Hikmet Barutçugil, Mahmut Peşteli, Yılmaz Eneş eserleriyle katılacak.

Yazının Devamı »

Page 1 of 2
1 2

Sonraki Sayfa »