Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

'Prof. M.Uğur Derman' ile ilgili yazılar


Sultanahmet’te Ebru Sergisi

Sultanahmet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 8 Ocak 2012 Pazar saat 14.00 – 20:00 arasında 30 eserin yer alacağı Ebru Sergisi ve Hezarfen İbrahim Edhem Efendi’yi anma programına ev sahipliği yapacak.
1868 Sultanahmet Teknik Okulları Mezun ve Mensupları Derneği’nin bir etkinliği olan ve bir gün sürecek Ebru Sergisi’nde 30 eser yer alacak.

Yazının Devamı »

İstanbul’un İzinde Anadolu’dan Çizgiler

Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından düzenlenen 2011 Yılı Klasik Türk Sanatlarında 8 Sergi 8 Seminer Programının ikincisi olan ‘’İstanbul’un İzinde Anadolu’dan Çizgiler’’ sergi ve semineri, 27 Haziran 2011 tarihinde Saat: 18.00 Altunizade Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Sergi: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Memiş ve talebelerinin eserlerinden oluşmaktadır. 3 Temmuz 2011 tarihine kadar açık kalacaktır.

Seminer:Prof. M. Uğur Derman’ın başkanlığında, Hattat Hasan Çelebi, Doç. Dr. Hüseyin Öksüz, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Memiş’in katılımıyla gerçekleşecektir.

Saat: 18.00
Adres: Altunizade Kültür Merkezi, Barbaros Mah. Sırma Perde Sok. No:23 Altunizade, Üsküdar / İstanbul

Yazının Devamı »

Geleneksel Türk Kitap Sanatları-Bugünün Ustaları

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın projelerinden olan ‘Geleneksel Türk Kitap Sanatları-Bugünün Ustaları’ sergi dizisinin üçüncüsü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sergi; hat, tezhip, minyatür, ebru, kat’ı, cilt kitap sanatlarıyla uğraşan 94 sanatçının 2010 yılı içinde yaptığı 100’ün üzerinde eserini bir araya getiriyor.

Yazının Devamı »

Page 1 of 2
1 2

Sonraki Sayfa »