Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

MEVLÂNÂ – Sergi, Konser, Panel, Konferans


Büyük mutasavvıf Mevlânâ Celâleddîn Rûmî, 800. doğum yılında, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Araştırmaları Kulübü (BÜTAK), Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü (BÜTMK) ve Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübü’nün (BÜGSK), Kültür A.Ş. desteğinde ortaklaşa düzenledikleri bir dizi etkinlikle anılıyor.

Program:
19–21 Kasım 2007 tarihlerinde, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek etkinlik, aralarında Sadrettin Özçimi’nin de bulunduğu değerli sanatçıların yer aldığı “Neyzenler Gecesi” isimli konser ile başlıyor.

19 Kasım Pazartesi günü, saat 19.30’da, Garanti Kültür Merkezi-Ayhan Şahenk Salonu’ndaki açılış konserinin biletlerini haftaiçi güney kampus, konser öncesi salon önündeki BÜTMK masasından 5 YTL karşılığında temin edebilirsiniz.

20 Kasım Salı günü düzenlenecek panelde, Prof. Dr. Mustafa Kara, Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Prof. Dr. Cihan Okuyucu ve Prof. Dr. Süleyman Uludağ konuşmacı olarak yer alıyor. 17.30’da başlayacak olan panel, İbrahim Bodur Oditoryumu’nda yer alacak.

21 Kasım Çarşamba günü ise, Hayat Nur Artıran’ın “Hz. Mevlana ve Mesnevi” başlıklı ve Dr. Safi Arpaguş’un “Sema ve Sembolizmi” konulu sunumlarını 17.30’dan itibaren İbrahim Bodur Oditoryumu’nda takip edebilirsiniz.

Ayrıca, 19–23 Kasım tarihleri arasında “Sema ve Semazen” konulu linol ebru sergisi Natuk Birkan Antre’de ziyarete açık olacak.

Gönderen 17 Kasım 2007

Kategori : Haberler Henüz yorum yok

Geri izleme | Yorumlar için RSS

Yorumlarınız

You must be logged in to post a comment.