Kalem Güzeli

Türk-İslam Sanatları

'istanbul' ile ilgili yazılar


Yazarlığın Saklı Bahçesi – Seminer

SEMİNER

YAZARLIĞIN SAKLI BAHÇESİ

Yazının Devamı »

Ümraniye Belediyesi 2. Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi

Alanlarında uzmanlaşmış akademisyen ve sanatçıların eserlerinden oluşan sergide “Ebru, Klasik Cilt, Tezhip, Hüsnü Hat, Minyatür, Çini, Gümüş Oymacılığı, Ahşap Oyma” dallarında eşsiz eserler, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sabır, aşk ve emeğin birlikte harmanlanması sonucu ortaya çıkan bu eserler, 29 Ağustos 2008 Cuma günü, saat 18:00’da yapılacak bir törenle, halkımızın ziyaretine sunulacak.

Sergiye Katılan Sanatçılar;

AHMET ZEKİ YAVAŞ
ALİ HÜSREVOĞLU
AYTEN TİRYAKİ
BETÜL BİLGİN
FUAT BAŞAR
GÜLNİHAL KÜPELİ

Yazının Devamı »

Miniaturk’te Tarih ve Sanat Buluşmaları…

cadir-tn.jpgİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş tarafından organize edilen Tarih ve Sanat Buluşmaları, İstanbulluları modern ve geleneksel sanatın ustaları ve ünlü tarihçiler ile Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniaturk’te bir araya getiriyor.

Türkiye, İstanbul ve Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından 105 mimari eserin minyatürlerinin yer aldığı Miniaturk’te “Tarih ve Sanat Buluşmaları” düzenleniyor. Miniaturk”te iki ay sürecek etkinlikte, İstanbullular içinde yaşadıkları kentin tarihini, kültürünü, geleneklerini yakından tanıma fırsatı bulacak, sanat atölyelerinde ebru, minyatür, resim ve fotoğrafın gizemli dünyasını keşfedecekler. Katılımcılar, Haliç kıyısında, Miniatürk’ün eşsiz atmosferinde tarihçiler ve sanatçılarla kültürden sanata, tarihten mimariye kadar birbirinden konularda ilginç sohbetler yapacaklar.

Geleneksel ve modern sanatın buluşma noktası Miniatürk’te Mayıs-Haziran 2008’de Cumartesi günleri Tarih Buluşmaları’nda ünlü tarihçilerimiz bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar.

Yazının Devamı »

Page 1 of 3
1 2 3

Sonraki Sayfa »